Prawidłowa pozycja za kierownicą

Jak prawidłowo ustawić fotel, lusterka, oparcie, aby pozycja za kierownica była prawidłowa.

Na prowadzenie pojazdu składa się kilka podstawowych, stosunkowo prostych czynności. Dobry kierowca wykonuje je płynnie i automatycznie, dzięki czemu może więcej uwagi poświęcić sytuacji na drodze. Bardzo dobre oponowanie podstawowych operacji związanych z technika kierowania pojazdem umożliwia kierującemu zachować płynność jazdy i nie skupia on uwagi na wykonywaniu czynności związanych z prowadzeniem pojazdu.

Podstawową rzeczą we właściwym opanowaniu techniki kierowania pojazdem jest właściwa pozycja za kierownicą. Prawidłowa pozycja za kierownicą powinna zapewnić łatwy i precyzyjny dostęp do wszystkich urządzeń sterujących pojazdem. Prawidłowa pozycja za kierownicą wymaga odpowiedniej regulacji fotela, lusterek oraz jeśli to możliwe również kierownicy, dzięki czemu możliwe będzie prawidłowe ułożenie rąk na kierownicy.

Artykuł znaleziono poprzez poniższe frazy:

  • prawidłowa pozycja za kierownicą (21)
  • pozycja za kierownica (11)

2 komentarze do wpisu „Prawidłowa pozycja za kierownicą”

  1. Nie dla wszystkich prowadzenie to kilka prostych czynności. Jeżdżąc po naszych drogach można zauważyć rożnej mości utalentowanych kierowców. Właściwa pozycja za kółkiem w mojej ocenie pozwala na swobodę poruszania się po drogach i szybszą reakcje na zagrożenia.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Przeczytaj inne:
Mniej inteligentni zdają za pierwszym razem.

Według psychologa transportu Andrzeja Markowskiego osoby z ilorazem inteligencji 90 częściej zdają egzamin na prawo jazdy od tych z ilorazem...

Czynności kontrolno-obsługowe (KATEGORIA B)

Wielu kursantów ma problem z prawidłową obsługą pojazdu egzaminacyjnego. Podczas szkolenia na prawo jazdy i egzaminu praktycznego w ośrodku ruchu...

Zamknij