Prawidłowa pozycja za kierownicą

Jak prawidłowo ustawić fotel, lusterka, oparcie, aby pozycja za kierownica była prawidłowa.

Na prowadzenie pojazdu składa się kilka podstawowych, stosunkowo prostych czynności. Dobry kierowca wykonuje je płynnie i automatycznie, dzięki czemu może więcej uwagi poświęcić sytuacji na drodze. Bardzo dobre oponowanie podstawowych operacji związanych z technika kierowania pojazdem umożliwia kierującemu zachować płynność jazdy i nie skupia on uwagi na wykonywaniu czynności związanych z prowadzeniem pojazdu.

Podstawową rzeczą we właściwym opanowaniu techniki kierowania pojazdem jest właściwa pozycja za kierownicą. Prawidłowa pozycja za kierownicą powinna zapewnić łatwy i precyzyjny dostęp do wszystkich urządzeń sterujących pojazdem. Prawidłowa pozycja za kierownicą wymaga odpowiedniej regulacji fotela, lusterek oraz jeśli to możliwe również kierownicy, dzięki czemu możliwe będzie prawidłowe ułożenie rąk na kierownicy.

Warto przeczytać:

Artykuł znaleziono poprzez poniższe frazy:

  • prawidłowa pozycja za kierownicą
  • pozycja za kierownica

2 komantarzy do wpisu: “Prawidłowa pozycja za kierownicą

  1. Nie dla wszystkich prowadzenie to kilka prostych czynności. Jeżdżąc po naszych drogach można zauważyć rożnej mości utalentowanych kierowców. Właściwa pozycja za kółkiem w mojej ocenie pozwala na swobodę poruszania się po drogach i szybszą reakcje na zagrożenia.

Wyraź swoją oponie o tym wpisie

Przy dodawaniu nowych komentarzy proszę pamiętać tylko o polityce komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, lub zadawania pytań dotyczących tego wpisu. Nie służą do reklamowania własnych stron, pozycjonowania ich ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie napisz do mnie e-maila.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *