3 komantarzy do wpisu: “Jak wykonać zawracanie na egzaminie na prawo jazdy

  1. Syn podczas zdawania egzaminu na prawo jazdy otrzymał zadanie wykonania manewru zawracania, podczas wykonywania tego manewru nadjechał inny pojazd, syn został oblany, gdyż przeszkodził tamtemu w jeździe. Bliższych okoliczności nie znam, nie wiem, czy droga była dość szeroka, aby przepuścić tamten pojazd podczas wykonywania manewru, ale oblanie za nieprzepuszczenie innego pojazdu wydaje mi się mocno naciągane. Czy istnieje możliwość sprawdzenia prawidłowości oceny tego egzaminu?

    • Osoba egzaminowana ma 7 dni na odwołanie się od decyzji egzaminatora. Należy w WORD-e złożyć odpowiedni wniosek do marszałka i komisja zweryfikuje prawidłowość przeprowadzonego egzaminu.

      Co do samego zdarzenia to niestety ale raczej racji Panu synowi marszałek nie przyzna racji. W tym momencie nie chodzi o to jaka był szeroka droga i czy inny pojazd mógł wyminąć samochód egzaminacyjny ale doszło do wymuszenia pierwszeństwa przejazdu. Syn prawdopodobnie źle ocenił sytuację i rozpoczął zawracanie, które nie zostało ukończone przed nadjechaniem pojazdu, który miał w tej sytuacji pierwszeństwo.
      Syn mógł poczekać lub wykonać zawracanie bardziej dynamicznie aby zdążyć przed nadjeżdżającym pojazdem.

Wyraź swoją oponie o tym wpisie

Przy dodawaniu nowych komentarzy proszę pamiętać tylko o polityce komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, lub zadawania pytań dotyczących tego wpisu. Nie służą do reklamowania własnych stron, pozycjonowania ich ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie napisz do mnie e-maila.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *