Będzie łatwiej zostać instruktorów nauki jazdy lub egzaminatorem

Chcesz zostać instruktorem nauki jazdy lub egzaminatorem jest na to szansa rząd szykuje zmiany.
Rząd chce ułatwić dostęp do wielu zawodów między innymi do instruktora nauki jazdy oraz egzaminatora obniżając kryteria.

Dziś aby zostać instruktorem nauki jazdy kategorii B kandydat musi mieć przynajmniej średnie wykształcenie, trzyletni staż jako kierowca, dobry stan zdrowia i nie być karanym za przestępstwa drogowe. Pozostaje mu ukończyć kurs i zdać egzamin zawodowy. W przyszłości zniesiony ma być wymóg wykształcenia, zaś staż obniżony do dwóch lat.

W przypadku egzaminatora próg wykształcenia ma być obniżony z wyższego do średniego, natomiast stażu za kółkiem – z sześciu do trzech lat.

Zastanawiające jest czy tym sposobem podniesie się jakość szkolenia oraz zwiększy zdawalność i co najważniejsze zwiększy bezpieczeństwo na drogach.

7 komentarzy do wpisu „Będzie łatwiej zostać instruktorów nauki jazdy lub egzaminatorem”

 1. Marzenie ściętej głowy. Instruktor to dobry człowiek, z nimi można pogadać, o wszystkim. My zawsze jak jechaliśmy do Word to wpadaliśmy po drodze na kawę, coś zjeść, stawiał nam zawsze obiad, dbał o nas. Pan z Mrągowa. Nie powiem nazwiska znany dobrze, jednak przedobrzył, Posadzili go za podrabianie prawka, myślałem, że moje poszło też, jednak nie..

  Odpowiedz
 2. Nie no jakoś mnie nigdy nikt nie łapał, he, bo jestem dosyć sporych gabarytów. Jednak widziałem nieraz filtry takich panów, ale myślę, że po to by się dziewczyny odstresowały i wyluzowały przy jedzie.
  Nie ma, co, fuch ludzik można powozić się i takie tam.. He. Fajnie..

  Odpowiedz
 3. Zostanie instruktorem. To wyzwanie dla niewielu, z tego, co mi mówił mój. To wykonanie tego trwa bardzo długo. Każde egzaminy, testy no ful. Jak to mówił „bania pełna” jednak mój instruktor miał nawet na samolot „awionetkę”; D szkoda, że nie dal nam polatać? Miał swój własny samolot, ciekawe czy nim lata eh..
  Instruktor też dobrze $; D nie ma, co ukrywać. Dobra fucha. Pozdro dla wszystkich instruktorów. I dla Pana Adamina także..

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Przeczytaj inne:
Czy to już kres wytrzymałości systemu egzaminowania na prawo jazdy?

Statystyki są zatrważające bo egzamin na prawo jazdy zdaje co czwarta osoba przynajmniej w kujawsko-pomorskim. W Bydgoszczy jest to 24%...

Kryteria oceny osoby egzaminowanej na prawo jazdy

Ocena osoby egzaminowanej Dziennik Ustaw rocznik 2005 nr 217. Data publikacji: 31 października 2005 r. poz. 1834 (Tabela Nr 12)...

Zamknij