10 komantarzy do wpisu: “Dopuszczalne prędkości na polskich drogach

 1. Czy ciężarówka o masie dop. 40t w obszarze zabudowanym gdzie nad znakiem obszar zabudowany umieszczony jest znak ograniczenia prędkości do 70km/h może jechać 77km/h ? Czy nie może ?

  • Nie może.

   Znak B-33, określający dopuszczalną prędkość większą niż 60 km/h, umieszczony na obszarze zabudowanym, dotyczy samochodu osobowego, motocykla i samochodu ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t., z wyjątkiem:

   1. pojazdu przewożącego materiały niebezpieczne
   2. pojazdu z urządzeniem wystającym do przodu więcej niż 1,5 m od siedzenia kierującego
   3. pojazdu holującego pojazd silnikowy
   4. motocykla, którym przewozi się dziecko w wieku do lat 7
   5. samochodu ciężarowego przewożącego osoby poza kabiną kierowcy.
 2. Panie Dariuszu poraz kolejny wyszukiwarka google wyszukała Pana stronę, jest bardzo pomocna I zawiera informacje które ciężko znaleźć gdzie indziej.

  Jeszcze raz dziękuję za Pański wkład w doszkalanie kierowców.

 3. Czy po godzinie 23 w terenie zabudowanym na odcinku z ograniczoną prędkością 40km/h można jechać z prędkością o 10km/h

  • Oczywiście, że nie. Ponieważ znaki drogowe w tym przypadku ograniczenie prędkości jest ważniejsze od tzw. kodeksu drogowego. Kodeks drogowy przewiduje w terenie zabudowanym podniesienie prędkości do 60 km/h od 23.00 do 5.00. Nie oznacza to iż w tych godzinach obowiązuje podniesienie prędkości o 10 km/h.

 4. Pingback: O motoryzacji prawie wszystko

 5. Pingback: Prawidłowe operowanie sprzęgłem w aucie | O motoryzacji prawie wszystko

 6. Pingback: ABC bezpieczeństwa podczas jazdy zimą | O motoryzacji prawie wszystko

Wyraź swoją oponie o tym wpisie

Przy dodawaniu nowych komentarzy proszę pamiętać tylko o polityce komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, lub zadawania pytań dotyczących tego wpisu. Nie służą do reklamowania własnych stron, pozycjonowania ich ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie napisz do mnie e-maila.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *