8 komantarzy do wpisu: “Zmiana opon na zimowe obowiązkowa!

 1. Pingback: Opony zimowe czy całoroczne? | O motoryzacji prawie wszystko

 2. Pingback: Jakie opony są najlepsze do sportowych samochodów? | O motoryzacji prawie wszystko

 3. Kretynizm i oszustwo na miarę świetlówek energooszczędnych, które miały zrewolucjonizować gospodarkę energią a od samego początku widoczne było, że są zwykłym lobbingiem ze strony producentów.
  To samo jest z oponami zimowymi!!!! Są zdecydowanie tańsze w produkcji, zdzierają a właściwie ścierają bardzo szybko, w związku z tym następuję ich szybka rotacja nabijająca kiesę producentów.
  Co do poprawy bezpieczeństwa – w pewnych warunkach opona zimowa staje się przyczyną wypadku – na odśnieżonej jezdni w cieplejszy dzień, w szczególności na wiosnę, wydłuża się droga hamowania co w oczywisty sposób naraża użytkownika na wypadek.
  Wiadomo nie od dziś, że na różne warunki pogodowe, terenowe używa się opon o RÓŻNYM BIEŻNIKU, a nie opon, których struktura i właściwości materiału są najważniejsze. To bieżnik zapewnia optymalną przyczepność w danych warunkach, tyle tylko, że musielibyśmy wozić ze sobą kilka kompletów opon i wymieniać je w chwili gdy zmienią się warunki drogowe. CZY TO JEST W OGÓLE REALNE??????? To samo wypadałoby robić z zimowymi, czyli powinniśmy je wymieniać jak tylko zjeżdżamy z ośnieżonej jezdni na odśnieżoną. Jak jeszcze w sejmie na to nie wpadli to wpadną!!!!!!
  Nie wspomnę tu o środowisku, w którym na jezdni zostawia się dodatkowe tony „gumy” z zimowych opon. Opony letnie, które są przechowywane, nieużywane tracą swoje własności w takim samym tempie jak używane – pamiętajmy o podstawowej właściwości opon wszelkich – opona przechowywana w komfortowych warunkach przez 6 lat ma co najwyżej 30% swoich pierwotnych własności, mimo, że wygląda na nową. Praktycznie nie nadaje się do jazdy.
  Tak więc w lato przechowujemy zimówki, w zimie przechowujemy letnie a po 6, 7 latach zamiast wyrzucać jeden komplet opon wyrzucamy dwa komplety. Opłacalność dla użytkownika się kłania!!! Kasa leci do producenta.
  Jak na tym tle wyglądają opony wielosezonowe – bardzo dobre produkowane również w Polsce. Czy „osłowie” w sejmie zastanowiły się chociaż odrobinę???? Nie bo po co one są „najmondrzejsze”!!!
  Rodacy chodźcie do wyborów i dalej wybierajcie ICH.

 4. Zmieniam, kiedy mi się to podoba, mogę i całe 5 lat jeździć na jednych. Tak może powiedzieć jakiś wygadany człowiek. Jednak jak będzie wiózł dziecko do szkoły rano i zrobi wypadek, bo rano ślizg a dziecku się coś stanie? Bo wiadomo pośpiech? Gdzie był wtedy ojciec i jego myślenie? Zmieniajcie, dbajmy o zdrowie i opony

 5. No faktycznie nie ma. Jednak jak można jeździć na letnich w zimę >? Da się czy nie.. Chyba nie, raz jechałem z kolegą. No jazda, ale w miejscu; D
  Nie no panowie nie robimy sobie jaj, mi się wydaje, że warto i trzeba pamiętać o tym..

 6. Kolego nie masy racji, opon trzeba zmieniać i to jest nakaz, jeżeli policjant zobaczy, że nie masz zimowek może zabrać tobie dowód. To, że zima słaba to wiesz. Trzeba i już, Dobrze napisane…

Wyraź swoją oponie o tym wpisie

Przy dodawaniu nowych komentarzy proszę pamiętać tylko o polityce komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, lub zadawania pytań dotyczących tego wpisu. Nie służą do reklamowania własnych stron, pozycjonowania ich ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie napisz do mnie e-maila.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *