Będzie bezpieczniej, a może tylko drożej.

Fotoradary kiedy były we władaniu Straży Miejskiej powodowały wiele kontrowersji. Wiele osób twierdziło, że stawiane są w miejscach nieodpowiednich tylko po to aby zarabiały.

Dziś odpowiedzialnym za fotoradary jest Główny Inspektorat Transportu Drogowego, który planuje wprowadzić w połowie sierpnia tego roku około 300 radarów oraz wprowadzić nowoczesny system informatyczny pozwalający lepiej identyfikować kierowców łamiących prawo.

Fotoradary - będzie bezpieczniej czy drożej
Fotoradary – będzie bezpieczniej czy drożej

Na razie Inspekcja Transportu Drogowego korzysta ze starych rozwiązań niezbyt doskonałych co powoduje często ręczną weryfikacje kierowców i tym samym wydłużenie procedury wystawiania mandatu.

Według Dziennika Gazeta Prawna w kraju mamy około 800 masztów, ale czynnych jest tylko 70. Po wprowadzeni nowego systemu ma być czynna nawet połowa masztów.

„My już dzisiaj możemy się zakładać, że bezpieczeństwo od tego nie wzrośnie ale za to bardzo wzrosną premie dla inspektorów.
Nasze środowisko musi się szybciej zintegrować, gdyż jeszcze trochę takiej „troski” a zostaniemy w samych skarpetkach.” – twierdzi Polskie Towarzystwo Kierowców.

1 komentarz do wpisu “Będzie bezpieczniej, a może tylko drożej.”

  1. Fotoradar- za bardzo nielubiany, czasem spotyka go pech. Zostaje skopany przez bandytów; D lub inne osoby, jednak też lubią się do niego ładnie uśmiechnąć, czasem pokazując FK lub tyłek. Zależy, al, ale.. On też może złapać nie tylko szybkiego kierowcę, ale szybką panią, co robi coś dla pana; D

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Przeczytaj inne:
Rolety na tablice rejestracyjne – czy to jest legalne?

Ostatnio na polskim rynku pojawił się nietypowy produkt, który pozwala automatycznie zasłaniać tablice rejestracyjne auta. Urządzenie uruchamia się zdalnie z...

Rondo Pokoju Toruńskiego – Toruń – skręt na Gdańsk

Pigułka wiedzy. Manewr skrętu w lewo na Gdańsk odbywa się z ulicy Dobrzyńskiej w Toruniu na rondzie Pokoju Toruńskiego. Jeden...

Zamknij