Będzie bezpieczniej, a może tylko drożej.

Fotoradary kiedy były we władaniu Straży Miejskiej powodowały wiele kontrowersji. Wiele osób twierdziło, że stawiane są w miejscach nieodpowiednich tylko po to aby zarabiały.

Dziś odpowiedzialnym za fotoradary jest Główny Inspektorat Transportu Drogowego, który planuje wprowadzić w połowie sierpnia tego roku około 300 radarów oraz wprowadzić

Fotoradary - będzie bezpieczniej czy drożej

Fotoradary – będzie bezpieczniej czy drożej

nowoczesny system informatyczny pozwalający lepiej identyfikować kierowców łamiących prawo. Na razie Inspekcja Transportu Drogowego korzysta ze starych rozwiązań niezbyt doskonałych co powoduje często ręczną weryfikacje kierowców i tym samym wydłużenie procedury wystawiania mandatu.

Według Dziennika Gazeta Prawna w kraju mamy około 800 masztów, ale czynnych jest tylko 70. Po wprowadzeni nowego systemu ma być czynna nawet połowa masztów.

„My już dzisiaj możemy się zakładać, że bezpieczeństwo od tego nie wzrośnie ale za to bardzo wzrosną premie dla inspektorów.
Nasze środowisko musi się szybciej zintegrować, gdyż jeszcze trochę takiej „troski” a zostaniemy w samych skarpetkach.” – twierdzi Polskie Towarzystwo Kierowców.

Warto przeczytać:

1 komentarz do wpisu: “Będzie bezpieczniej, a może tylko drożej.

  1. Fotoradar- za bardzo nielubiany, czasem spotyka go pech. Zostaje skopany przez bandytów; D lub inne osoby, jednak też lubią się do niego ładnie uśmiechnąć, czasem pokazując FK lub tyłek. Zależy, al, ale.. On też może złapać nie tylko szybkiego kierowcę, ale szybką panią, co robi coś dla pana; D

Wyraź swoją oponie o tym wpisie

Przy dodawaniu nowych komentarzy proszę pamiętać tylko o polityce komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, lub zadawania pytań dotyczących tego wpisu. Nie służą do reklamowania własnych stron, pozycjonowania ich ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie napisz do mnie e-maila.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *