17 komantarzy do wpisu: “Egzamin praktyczny – zadania w ruchu drogowym

 1. Niby kobiety dostają mandaty największe, właśnie tak nie jest. My wiemy jak się uśmiechnąć do pana policjanta, który zmniejszy nam mandat do minimum. Jednak nie zawsze jego przełożony jest zadowolony, bo do niego nic nie powiemy wiec ma prawo być zniesmaczony.

 2. Przygotowanie jest bardzo ważne, dużo osób o tym jednak nie pamięta. I ich zachowanie nie jest takie, jakie powinno być, jednak każdy może sobie pomyśleć inaczej. Jeżeli zdajemy egzamin wiadomo stres. Jak zdawałem nie miałem stresu, bo jestem otwartym człowiekiem, i wiem jak się zachować? Myślicie, że egzaminator nie jest w stresie?
  Jest, bo boi się czy nie będzie wypadku. W sumie jedzie z przyszłym kierowcą?

  • Jeśli egzaminator podczas egzaminowania jest w stresie lub instruktor podczas szkolenie to powinni się poważnie zastanowić nad zmianą pracy. Warto jednak wiedzieć co nas na tym egzaminie czeka i jak się do niego przygotować. Większość kursantów uważa, że jak dobrze jeździ autem to to wystarczy na pozytywne zaliczenie egzaminu. Niestety często to za mało, znajomość ruchu drogowego oraz zadań egzaminacyjnych przynosi często lepsze efekty niż sama umiejętność poruszania się pojazdem.

 3. egzaminy są ważne, trzeba się do nich przygotować. Pamiętam jak sam zdawałem egzamin, wiem że zadania było bardzo trudne dla nas. Tzn: jak widziałem pytania, co trzeba robić,itp. Miałem jeszcze taką ks. kolorową dosyć grubą jako się dostawało na szkoleniu. Teraz jest komputer i git

 4. Nie każdy bierze to pod uwagę, jeden ma tyle pieniędzy, że mu tam nie zależy czy dostanie mandat czy nie. Jednak błąd może popełnić kilka razy, i stracić prawko. To wtedy katastrofa. Stosować się trzeba, nie jest to trudne a zarazem przyjemne.

 5. Paranoja w USA nie trzeba chodzić na żadne kursy wystraczy wsiąść do auta pojechać trochę i prawko w kieszenie nie ma takiego cyrku jak u nas. Podobnież gdzieś czytałem artykuł że teraz można sobie takie prawko w stanach zamowić przez internet za 4000 zł i przysyłają ci do domu. Podobnież to legalne i można łatwo wymienić na nasze a i policja też się nie czepia takiego prawka. Tylko trochę kosztuje, ale jak policzyc kurs plus kilka podejść jakieś jazdy dodatkowe to pewnie wyjdzie na to samo.

  • Samo prawo jazdy nie uchroni kierowcę od kolizji i następstw tej kolizji. Aby bezpiecznie i bezwypadkowo poruszać się po drodze trzeba najpierw nabrać sporo wprawy i poznać zasady ruchu drogowego. Jeśli dali by Ci licencje pilota odważył byś się wsiąść za stery z setką pasażerów na pokładzie.

 6. Utrzymanie wiedzy na poziomie średnim jest dla niektórych bardzo trudne, bo zastosowanie ich w rzeczywistości to czasami trudne zadanie dla nowych kierowców, którzy twierdza, po co mi przepisy, ważne, że będę miał prawko i już, reszta to bajka; D tak myślą i złe myślą

 7. Egzamin na prawko to jeden z najtrudniejszych egzaminów jaki miałam. Warto wiedzieć na czym można oblać choćby po to aby wiedzieć czy egzaminator ocenił nas prawidłowo. Moja koleżanka podobnież została oblana niesłusznie tak twierdził jej instruktor, ale ponieważ było po czasie nie można było się odwołać i kasa przepadła.

 8. Opis bardzo ładny, praktyczny, pomocny. Zarazem można go wykorzystać przed samum egzaminem żeby przypomnieć, co może nas spotkać na egzaminie. Wiadomo egzaminator nie będzie nas się pytał czy jesteś przygotowany. Sprawdzi to w czasie egzaminu.

 9. Taka ściąga dla tych osób przed egzaminem na pewno się przyda.

  A co do mandatów to przecież policja musi działać zgodnie z prawem i nie może karać za przewinienia które są niezgodne z polskim prawem no chyba że się mylę. Przecież żyjemy w państwie prawa i mogę liczyć że nie zostanę bezpodstawnie ukarany.

 10. Bardzo ciekawy art, zawiera wiele wskazówek chociażby dotyczących znaku STOP. Nie maiłem pojęcie, że nie ma potrzeby zatrzymywania się przed znakiem i chyba nawet kilka lat temu dostałem za to mandat. Warto czasami odświeżyć sobie wiadomości z ruchu drogowego chociażby po to aby w przyszłości uniknąć mandatów.

Wyraź swoją oponie o tym wpisie

Przy dodawaniu nowych komentarzy proszę pamiętać tylko o polityce komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, lub zadawania pytań dotyczących tego wpisu. Nie służą do reklamowania własnych stron, pozycjonowania ich ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie napisz do mnie e-maila.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *