fbpx

Odbiór prawa jazdy

Po pozytywnie zdanym egzaminie Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w którym zadawaliśmy egzamin wysyła dokumenty (wypełniony przez nas w Ośrodku Szkolenia Kierowców wniosek, zaświadczenie lekarskie, zaświadczenie o ukończeniu kursu, zdjęcia, zaświadczenie o pozytywnym wyniku egzaminu) do Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego lub Urzędu Miasta właściwego dla miejsca naszego stałego zameldowania.

Wydział Komunikacji sprawdza dokumenty i przesyła dane do Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych celem wykonania dokumentu. Status procesu produkcji naszego prawa jazdy można sprawdzić na stronie www.kierowca.pwpw.pl. Czas oczekiwania to według przepisów 30 dni , w praktyce do 3 tygodni.

Odbioru naszego dokumentu dokonujemy w Wydziale Komunikacji danego Starostwa Powiatowego lub Urzędu Miasta.

Opłaty:

 • wydanie prawa jazdy – 70 zł.
 • opłata skarbowa (dawne znaczki skarbowe) – 5 zł.
 • opłata ewidencyjna – 1 zł.
 • za każdy załącznik – 0,50 zł.

W każdym starostwie powiatowym lub urzędzie miasta, uzyskamy szczegółowe informacje na temat trybu pobierania opłat i wypełniania dokumentów. Informacje takie uzyskamy również telefonując pod mumery podane poniżej lub odwiedzając strony www urzędów.

2 komentarze do “Odbiór prawa jazdy”

 1. jak dobierałem miałem podobnie do ciebie, Także nie mogłem się doczekać. Fajne czasy jednak szybko się o tym nie zapomina i to jest dobre.

 2. Pamiętam jak odbierałem 1 prawo jazdy; D szał był taki, dzwoniłem do nich z milion razy czy już jest; D
  Aż mnie baba opiera…
  odebrałem a potem odebrałem sobie świadomość życia %%%%;D
  Kocham tą chwilę, pamiętam do końca życia

Możliwość komentowania została wyłączona.