Mniej inteligentni zdają za pierwszym razem.

Według psychologa transportu Andrzeja Markowskiego osoby z ilorazem inteligencji 90 częściej zdają egzamin na prawo jazdy od tych z ilorazem 140.

Osoby mniej inteligente częściej zdają egzamin na prawo jazdy za pierwszym razem

Osoby mniej inteligentne częściej zdają egzamin na prawo jazdy

Zdaniem psychologa wynika to z faktu iż mniej inteligentni bezkrytycznie i bez zastanowienia wykonują wszystkie polecenia egzaminatora, a te z ilorazem 140 starają się myśleć i do wykonywanych zadań dokładają swą inteligencję. A to w przypadku egzaminu na prawa jazdy, gorsze rozwiązania.

Jednak według badań wspomnianego wyżej psychologa osoby mniej inteligentni czyli częściej zdający za pierwszym razem powodują więcej wypadków na drodze bo mniej myślą i muszą się wyszaleć uruchamiając swoje pierwotne instynkty. Natomiast osoby inteligentne myślą na drodze, są kulturalne i przede wszystkim posiadają większe doświadczenie zdobyte na jazdach uzupełniających przed kolejnymi egzaminami.

A TY za którym razem zdałeś(łaś)?

Warto przeczytać:

2 komantarzy do wpisu: “Mniej inteligentni zdają za pierwszym razem.

  1. To prawda! Osoby bardziej inteligentne za dużo myślą podczas egzaminu! Na kat. ”B” zdałam za 4-ym razem, na ”D” za 3-im…

Wyraź swoją oponie o tym wpisie

Przy dodawaniu nowych komentarzy proszę pamiętać tylko o polityce komentarzy! Komentarze służą do wyrażania opinii na temat opublikowanego tekstu, lub zadawania pytań dotyczących tego wpisu. Nie służą do reklamowania własnych stron, pozycjonowania ich ani zadawania pytań nie związanych z tematem wpisu. Jeśli masz pytanie napisz do mnie e-maila.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *