fbpx

Zawracanie Toruń – Plac Pokoju Toruńskiego

Pigułka wiedzy. Zawracanie odbywa się z ulicy Przy Kaszowniku w Toruniu na rondzie Pokoju Toruńskiego. Jeden z trudniejszych wariantów przejazdu przez to skrzyżowanie.

Na rondo wjeżdżamy z lewego pasa z lewym kierunkowskazem. Po rondzie jedziemy pasem wewnętrznym czyli tym bliżej wysepki. Na wysokości ulicy Sobieskiego włączamy prawy kierunkowskaz i po upewnieniu się o możliwości zmiany pasa zmieniamy na prawy. Zmiana pasa MUSI SIĘ KONIECZNIE ZAKOŃCZYĆ przed ulicą Chrobrego. Po zmianie OBOWIĄZKOWO WYŁĄCZAMY PRAWY KIERUNKOWSKAZ aby nie sugerować skrętu w ulice Chrobrego. Mogło by to wprowadzić w błąd oczekujących na wjazd na rondo właśnie z ulicy Chrobrego. Nie wyłączenie kierunkowskazu na egzaminie może być przyczyną jego przerwania, jako stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym w wyniku niewłaściwego sygnalizowania. Po minięciu ulicy Chrobrego należny ponownie zasygnalizować skręt w prawo czyli wyjazd z ronda.

Mam nadzieję, że ta mała pigułka wiedzy pomoże Wam na egzaminie. Powodzenia. Oczywiście zawartą tu wiedzę można zastosować na podobnych skrzyżowaniach o ruchu okrężnym w każdym innym miejscu.

Rondo Pokoju Toruńskiego w Toruniu

Rondo Pokoju Toruńskiego w Toruniu – manewr zawracania z ulicy Przy Kaszowniku

5 komentarzy do “Zawracanie Toruń – Plac Pokoju Toruńskiego”

  1. Właśnie zawsze myślałem, że można wjechać i jechać po prawej stronie, jednak teraz już wiem, dlaczego na mnie trąbią zawsze he no tak nie wiedziałam, to jak zdałam prawo jazdy? Nie wiem może niebiedne mówiła, bo mi jeszcze zabiorą a teraz trudno zdać.

  2. Dokładnie. Także nie raz, no kilkanaście razy widziałem takie zachowanie. Nie wiem, ale powinien za to być normalnie w świecie mandat i to spory, bo sporo można takim zachowanie narobić

  3. Obrazek bardzo ładnie pokazuje jak powinno się zachować przy takim manewrze. Często ludzie nie wykonują tego. Wjeżdżają z pełną prędkością i jadą po prawej stronie blokując wjazd na rondo dla innych.
    Chyba nie wiedzą, że prędkość powinna być płynna i nie może powodować rozproszenia innych swoim zachowanie. Każdy kierowca powinien mieć kontakt wzrokowy. Jednak nie każdy poczuwa się do tego obowiązku..

    • Masz rację jazda prawym pasem przy skręcie w lewo lub zawracaniu na rondzie jest przez wielu kierowców często wykonywana co utrudnia ruch innym uczestnikom ruchu poruszającym się prawidłowo.

Możliwość komentowania została wyłączona.